Wieliczka

Wieliczka - plan miasta

Turystom, którzy planują przyjechać do Wieliczki i zwiedzić jej atrakcje, pomocny będzie poniższy plan miasta. Obejmuje on wszystkie ulicy w tej miejscowości. W ten sposób możemy bardzo sprawnie ustalić plan zwiedzania i poruszania się po mieście. Położenie na mapie możemy zmieniać kursorem myszy lub narzędziami nawigacyjnymi. 

 

Street View

Dzięki usłudze Street View firmy Google możemy odbyć  wirtualny spacer po Wieliczce. Za pomocą poniższego narzędzia zobaczymy każdy zakamarek miasta. Taki spacer daje nam świetną możliwość na poznanie niektórych uroków Wieliczki, co z pewnością powinno zachęcić wszystkich do odwiedzenia tej miejscowości już w realnym świecie. Poniżej można w prosty sposób skorzystać ze Street View. Wystarczy poruszać się kursorem myszki i narzędziami nawigacyjnymi. Poniższy widok został ustawiony na kopalnię soli w Wieliczce – to najlepszy punkt odniesienia w tym mieście.

 

Dojazd do Wieliczki

Wieliczka położona jest na południowy wschód od Krakowa. To właśnie z Krakowem miejscowość ta jest bardzo dobrze skomunikowana. Turyści mogą skorzystać z żółtego autobusu MPK numer 304, który kursuje od okolic dworca głównego PKP w Krakowie do przystanku w okolicach samej kopalni soli w Wieliczce. Możliwy jest także dojazd pociągiem. Należy sprawdzić aktualny rozkład na stronie internetowej PKP z interesującej nas miejscowości, najlepiej do stacji Wieliczka-Rynek, która położona jest w odległości 400 metrów od kopalni soli. Z kolei dojazd samochodem z większości miast Polski wiąże się z przejazdem autostradą A4 wokół Krakowa i zjazdem w kierunku na Rzeszów (droga numer 4). Trasa z Wrocławia do Wieliczki ma prawie 300 kilometrów, jednak powinna zająć do 3 godzin, ponieważ większość jazda autostradą (należy pamiętać o płatnym odcinku Katowice>Kraków). Nieco dalej jest z Warszawy, ale w tym przypadku podróż może zająć już ponad 5 godzin. Ze stolicy powinniśmy poruszać się drogą numer 7 do Krakowa, następnie kierując się na Rzeszów (nr 4).

Polecamy

Informacje na temat dawnej wsi Łagiewniki - obecnie części Łodzi, na terenie Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich.

Przeczytaj ciekawe informacje o jednej z najpopularniejszych miejscowości turystycznych w Hiszpanii - Granada.

Jeżeli wybierasz się na wczasy do Chorwacji, na pewno zainteresuje Cię artykuł Park Narodowy Paklenica.